Wykonanie perfekcyjnego makijażu jest możliwe nie tylko dzięki dobrej jakości kosmetykom. Niezbędne są również akcesoria do makijażu, które sprawią, że kosmetyki będzie można odpowiednio nałożyć na twarz. Jeśli chodzi o profesjonalne akcesoria do makijażu, to znajdują się wśród nich rozmaite pędzle przeznaczone do nakładania różnych kosmetyków. Poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze.

Pędzel do podkładu

Jeśli chodzi o pędzle do podkładu, to wyróżnia się ich dwa rodzaje. Jedne przeznaczone są do nakładania podkładów płynnych, drugie zaś tych sypkich. Jeśli szukamy pędzla do podkładów płynnych, należy sięgać po te szerokie i płaskie. Ich objętość to około trzy centymetry. Najczęściej mają długą rączkę, co istotnie ułatwia nakładanie kosmetyku.

Pędzel do podkładów sypkich wygląda nieco inaczej. Swoim kształtem przypomina on kulę. Jest szeroki, a nierzadko również dość krótki. Jego góra jest płasko ścięta. To właśnie dlatego doskonale sprawdza się w przypadku podkładów mineralnych.

Pędzle do korektora

Z pomocą korektora można skutecznie ukryć wszystkie niedoskonałości cery. Dlatego nie warto rezygnować ze stosowania tego kosmetyku. Najlepiej nakładać korektor pędzlem. Te do korektora mają maksymalnie dwa i pół centymetra szerokości (dostępne są również węższe), a ich włoski są dość długie. Wybierając pędzel do korektora, należy zastanowić się nad tym, w którym miejscu twarzy zamierzamy nakładać kosmetyk. Od tego zależy bowiem ostateczna szerokość pędzla. Jeśli chcemy tuszować miejsca położone na przykład przy samym nosie, lepiej postawić na pędzel węższy.

Pędzel do pudru i różu

Kosmetyki te są równie istotne, jak korektor czy podkład. Wykańczają one makijaż. Pędzle przeznaczone do nakładania tych kosmetyków są grube, a ich włosie jest długie. Długość rączki jest różna w zależności od tego, na co stawia producent. Dostępne są również pędzle przeznaczone do nakładania pudru brązującego i różu. Ich główki są nieco mniejsze, a końcówka jest ukośnie ścięta. Dzięki temu cieniowanie twarzy jest zdecydowanie prostsze.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/4-makijaz

Podobne wpisy: