Podczas robienia makijażu zazwyczaj malujemy też usta. Aby to uczynić sprawnie i skutecznie, powinnyśmy wyposażyć się w odpowiedniej jakości produkty. Mogą być to pomadki lub pędzle do ust.

Pomadki

Pomadki mogą być rozmaite. W sklepie bez trudu znajdziemy pomadki matowe, błyszczące, lekko satynowe lub inne. Są one niezwykle wygodne. Wystarczy małe lusterko i jesteśmy w stanie pomalować usta, dosłownie w kilkadziesiąt sekund. W większości przypadków, jeśli naszym celem nie jest profesjonalny makijaż, który wykonujemy przed pójściem na kolacje czy ważne spotkanie, to taka pomadka powinna nam wystarczyć. Jednak każda kobieta wie, że perfekcyjne usta, to duet składający się z pomadki i konturówki, a gdy tej drugiej brak, pustka musi zostać wypełniona. Wtedy niezbędny jest pędzelek do ust.

Pędzel do ust

Wiele kobiet uważa, że pędzle do ust, to tylko gadżet, zbędny dodatek. Jak jednak wspomnieliśmy, jeśli zależy nam na profesjonalnym i efektownym makijażu, to pędzle do ust są nam tutaj niezbędne. Za pomocą pędzla jesteśmy w stanie powiększać lub zmniejszać usta, w zależności od upodobań. Sam pędzel możemy kupić dosłownie za kilka złotych. Pędzle może być wyposażony w syntetyczne włosie, ważne jest jednak aby miał doskonale wyważony trzonek. Wtedy łatwiej będzie nam nim operować. Syntetyczne włosie to rozwiązanie dla tych kobiet, które nie chcą przyczyniać się do krzywdy kobiet. Należy jednak uczciwie przyznać, że włosie naturalne z dzika, jest lepsze w sensie wykonywania makijażu. Pędzle powinie się też dobrze sprawować w rękach zarówno wizażystki, jak i amatorki. Co niezwykle ważne, dobierając pędzel do ust, zastanówmy się, czy będziemy w stanie bez problemu schować go do torebki. Najlepszy będzie tu składany pędzelek, który posiada metalową skuwkę. Oczywiście niezwykle ważne jest też to aby pędzle do ust był precyzyjny. Dobrze też, aby był wyważony i nie wyginał się nadmiernie w każdym możliwym kierunku. Ostatecznie musi być wykonany z materiałów dobrej jakości. Aby długo zachował swoją żywotność.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/10-do-ust

Podobne wpisy: