Zastanówmy się przez chwilę. Jak wygląda dziś nasze odżywianie? Jest nieregularne, to raz. Często jemy posiłki w biegu, nierzadko w ogóle część opuszczając z braku czasu. Jemy na mieście, głównie w fast-foodach, bo szybko, tanio i po drodze. A nawet jeśli chcemy zjeść coś w domu, często nasz wybór pada na gotowe posiłki. Wystarczy tylko podgrzać i gotowe. Prawda, że proste?

My może i doceniamy takie możliwości, bo jedzenie na szybko jest także smaczne. Nasz organizm ma jednak zupełnie odmienne zdanie na ten temat. I stopniowo pogarszające się samopoczucie, którego początkowo nawet nie zauważymy, może być oznaką zaburzeń pracy wątroby. Jeśli chcielibyśmy sprawdzić, ile toksyn odkłada się w naszym organizmie, z pewnością byśmy byli nieco tym przerażeni.. Wątroba także jest. I dlatego oczyszczanie wątroby staje się koniecznością, szczególnie gdy prowadzimy niezdrowy tryb życia.

Wątroba dba o nasze zdrowie

My dostarczamy organizmowi ogrom toksyn każdego dnia. A za to, by się ich pozbyć, odpowiada wątroba. Czasem jednak dajemy jej zbyt wiele zadań, dlatego warto ją wspomóc – na przykład odpowiednią dietą. Dobrze o to zadbać zawczasu, bo wątroba ze względu na swoją oczyszczającą funkcję jest ogromnie ważnym organem. A jej choroby nierzadko wcale nie dają symptomów. Albo my mylimy je z przemęczeniem, gorszym dniem czy niestrawnością.

Na czym polega oczyszczanie wątroby?

Oczyszczanie wątroby, wspomaganie jej działania, najczęściej polega na odstawieniu produktów, które je szkodzą oraz wprowadzeniu do diety takich, które mają działanie oczyszczające i wspomagające jej pracę. Często również dołączamy suplementy diety czy wskazane przez lekarza leki.

A jak wątrobę wspomóc samodzielnie?

  • odstawić alkohol, papierosy, słodycze, białe pieczywo,
  • wykluczyć z diety tłuste, ciężkostrawne potrawy,
  • zacząć planować posiłki i dbać o ich regularność,
  • wprowadzić produkty wspomagające pracę wątroby: marchew, czosnek, buraki, cytrusy, warzywa zielone, produkty z dużą zawartością błonnika,
  • nawadnianie organizmu – najlepsza jest czysta woda w ilości co najmniej dwóch litra dziennie, w gorące dni więcej, można także pić własnoręcznie przygotowane koktajle czy soki.

Gdy zaczniemy dbać o wątrobę, ona odwdzięczy się tym samym.

Warto przeczytać również: https://www.herbaya.pl/zdrowie-z-natury/ziola-na-watrobe-naturalne-oczyszczanie-i-ochrona-watroby

Podobne wpisy: